Šikana ve škole a její dopady na školní kolektiv i na jednotlivce - workshop

Dnes jsme v rámci našeho projektu „Bezpečnější Ostrava“ - Projekt "OBĚTI", který je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy, uskutečnili worksop pro subjekty realizující a podílející se na prevenci kriminality na území Statutárního města Ostravy, a to na téma "Šikana ve škole a její dopady na školní kolektiv i na jednotlivce"

S příspěvky na toto téma vystoupili:

Odklony a mediace v trestním řízení - workshop

Dnes jsme v rámci našeho projektu „Bezpečnější Ostrava“ - Projekt "PACHATELÉ", který je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy, uskutečnili worksop pro subjekty realizující a podílející se na prevenci kriminality na území Statutárního města Ostravy, a to na téma "Odklony a mediace v trestním řízení"

S příspěvky na toto téma vystoupili:

Právní aspekty výslechu nezletilých dětí v pozici zvlášť zranitelné oběti - workshop

Dnes jsme v rámci našeho projektu „Bezpečnější Ostrava“ - Projekt "OBĚTI", který je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy, uskutečnili worksop pro subjekty realizující a podílející se na prevenci kriminality na území Statutárního města Ostravy, a to na téma "Právní aspekty výslechu nezletilých dětí v pozici zvlášť zranitelné oběti"

S příspěvky na toto téma vystoupili:

MotoParagráfek

Představujeme Vám našeho nového MotoParagráfka😍
MotoParagráfek bude brázdit naše silnice a dálnice a na polepech karosérie Vás bude informovat o projektech našeho Nadačního fondu Paragraf:
Život s paragrafy, Informační web o právu, Právo do škol, Bezpečnější Ostrava, Fond pro oběti trestných činů, Ochrana nároků dětí

První narozeniny Nadačního fondu Paragraf

Nadační fond Paragraf dnes oslavil první rok své existence. Za tu dobu jsme udělali spoustu práce a mnoho dobrého se nám povedlo. Mnohem více práce je ještě před námi. 
Přejeme našemu Nadačnímu fondu dalších alespoň 100 úspěšných let.

Karel Loprais radí řidíčům

Nadačnímu fondu Paragraf exkluzivně poskytl rozhovor šestinásobný vítěz slavné rallye Paříž Dakar Karel Loprais. Jak se mimo jiné v rozhovoru dočtete, je Karel akční i v důchodu, kdy se aktivně angažuje ve vzdělávacím programu „Jedu s dobou“, kterého je patronem. A jaké má Karel zásady? To se dočtete v jeho „DESATERU RAD KARLA LOPRAISE“.

Rozhovor s Karlem Lopraisem za nadační fond vedla Mgr. Ing. Marcela Kubalová.

Narození Pargráfka - maskota nadačního fondu Paragraf

Dnes se narodil náš maskot Paragáfek, který bude náš Nadační fond Paragraf dále provázet na každém kroku. Paragráfek bude průvodcem, rádcem, pomocníkem a kamarádem každému kdo s ním bude chtít kamarádit.

Klidné vánoce dětem - rady psycholožky PhDr. Mrkvicové

Jak dosáhnout toho, aby děti prožily opravdu klidné Vánoce? Na tuto otázku najdete odpověď v dnešním vydání Ostravského týdeníku Moravskoslezského deníku (18.12.2018), kde Vám náš Nadační fond Paragraf přináší článek s uznávanou ostravskou klinickou a dětskou psycholožkou PhDr. Ludmilou Mrkvicovoukde upozorňuje, zejména rodiče a prarodiče, na to, jak dosáhnout toho, aby nezletilé děti prožily opravdu klidné Vánoce.

Výkon trestu odnětí svobody - workshop

Dnes jsme v rámci našeho projektu „Bezpečnější Ostrava“, který je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy, uskutečnili worksop pro subjekty realizující a podílející se na prevenci kriminality na území Statutárního města Ostravy, a to na téma "Výkon trestu odnětí svobody"

S příspěvky na toto téma vystoupili:

Manuál pro děti v případě ohrožení

V Moravskoslezském Deníku dnes vyšel Manuál pro děti v případě ohrožení.

Tento manuál je určen (nejen) Ostravským dětem ke získání informací, kde a na koho se mohou obrátit, pokud se stanou obětí trestné činnosti jiného nebo pokud by se dozvěděly, že je ubližováno někomu jinému. Tento manuál završil sérii článků určený dětem, které jsme publikovali v rámci společného projektu našeho Nadačního fondu Paragraf s Moravskoslezským Deníkem.

 

Újma na zdraví a nároky oběti/poškozeného - workshop

Dnes jsme v rámci našeho projektu „Bezpečnější Ostrava“, který je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy, uskutečnili workshop pro subjekty realizující a podílející se na prevenci kriminality na území Statutárního města Ostravy, a to na téma „Újma na zdraví a nároky oběti – poškozeného“.

Lektoři hovořili o odškodňování psychické újmy, stanovení mechanismu úrazu, příčinné souvislosti, nebo dopadech trestné činnosti na život poškozeného.

S příspěvky na toto téma vystoupili:

Den obětí dopravních nehod

Ke dni obětí dopravních nehod připravil Moravskoslezský Deníku o této problematice. Nadační fond Paragraf se zapojil s příspěvkem předsedy správní rady nadačního fondu Mgr. Petra Kausty a soudního znalce z oboru soudního lékařství MUDr. Marka Dokoupila, MBA.